UTG AccuShot 30mm Weaver Low Profile Mount Rings – LP-RGWM-30L4
In stock
SKU: 4712274524422 Category: Tags: , ,
Description
The Leapers UTG Accushot 30mm Weaver Riflescope Rings are designed to work with all Weaver and Picatinny mounts, allowing you to securely mount your scope to your rifle.
Precision machined from aluminium alloy, these black matte rings are reliable and durable.
 Leapers UTG Accushot 30mm Weaver Riflescope Rings Low
Features:
Aircraft grade aluminium
Fit all weaver/picatinny rails
Easy to mount
30mm tube
Specifications – Low:
Material – Aluminium
Weight – NA
Pieces – 2
Rail type – Weaver/Picatinny
Ring diameter – 30mm
To fit – Scopes with an outside objective diameter of up to 48mm
Screws per ring – 4
Dimensions – Low:
A – 30mm
B – 21mm
C – 9mm
There are no reviews yet.
Be the first to review “UTG AccuShot 30mm Weaver Low Profile Mount Rings – LP-RGWM-30L4”